Tarihçemiz

Dünyada bir örneği olmayan 150 yıllık geçmişe sahip olanİstanbul’un Eminönü ilçesine bağlı  Kumkapı semti, Bizans döneminde bir balıkçı köyü olarak kurulmuştur. Osmanlı döneminde de yemeye, içmeye ve eğlenmeye düşkün vatandaşların yaşadıkları bir bölge olma özelliğini sürdüren semtte, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden günümüze kadar ulaşmış kilise gibi tarihi yapılar görebilmek mümkündür.


Mezelerimiz

Çok fazla çeşit mezemizin bulunduğu  menümüzde en lezzetli halleriyle sizler bekliyor.

Yemeklerimiz

Özellikle balık çeşitlerinin yer aldığı lezzetlerimizde her damağa hitap edebilecek şekilde çeşitlerimiz mevcuttur.

İçeceklerimiz

Alkollü içeceklerden yemeklere alkol eşlik etse de dileyenler için diğer alkollü içeceklerimiz de mevcuttur. 

Bugün de Kumkapı denince akla ilk gelen şey yine “yeme-içme” ve “eğlence”dir. İstanbul’un en önemli turistik bölgelerinden olan semt, şehirde yaşayan Türk, Ermeni ve Musevi vatandaşların ortak bir kültürü olan “meyhane”lerin toplandığı en önemli merkezdir. Semtteki Arnavut kaldırımıyla döşenmiş sokaklara taşan masalar, akşamın ilk saatlerinden itibaren yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından doldurulmaya başlar.

 

Meyhanelerin mönüsünde,geleneksel Osmanlı mezeleri  yer almaktadır. Mezelerden sonra ana yemek olarak mevsimine göre değişen taze balık çeşitleri sunulur. Yemeğe ise yine geleneksel bir Türk içkisi olan “rakı” eşlik eder. Meyhanelerde dileyenler için şarap gibi diğer alkollü içecekler de bulunmaktadır.

 

Her masada farklı dilden bir sohbete tanık olabileceğiniz Kumkapı’da yemek sırasında keman, darbuka ve klarnetten oluşan gezici müzisyenler eşliğinde geleneksel Türk müziklerini dinleme (fasıl) ve bazı meyhanelerde ise oryantal dans şovu izleyebilme olanağına da sahip olabilirisiniz.

İstanbul’u ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerin gitmek için tercih ettikleri yerlerin başında gelen ve akşam olunca tamamen bir şenlik alanına dönüşen Kumkapı’daki bu eğlence sabah 05.00’e kadar devam etmektedir.

 

 

Kumkapı'da Ünlülerin Tercih Ettiği Tek Mekan

Kumkapı DenizKızı Restaurant


 

 

İstediğiniz Zaman Bize Ulaşabilirsiniz

  Facebook
  Instagram
  Scan the code
  Merhaba, Kumkapı Denizkızı Restaurant.
  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
  Call Now Button